Crnogorski paraolimpijci nastavili da nižu uspjehe

INSPIRED (1)

Crnogorski stonoteniser, Filip Radović se okitio sa još jednom medaljom. Filip je osvojio zlatnu medalju na Evropskim igrama mladih paraolimpijaca u Đenovi. On je u finalnom meču pobijedio Italijana Lorenca Kordua 3:2.

22405691_1725150527517557_3147241834371069542_n

Radović je u grupi bio ubjedljiv protiv Italijana Magarelija i Šveđanina Hedluda, a u polufinalu eliminisao je Austrijanca Rajnera. Na ovom takmičenju ga očekuju i nastupi u paru u ekipnom dijelu turnira.

3ad2266d78248ced4c055c7424841897

Ranije juče, plivač Ilija Tadić osvojio je srebrnu medalju u trci na 100 metara slobodnim stilom, sa novim ličnim rekordom 58,94 sekundi, prvog takmičarskog dana na Evropskim igrama mladih paraolimpijaca u Đenovi.

Kako je saopšteno iz Paraolimpijskog komiteta, u konkurenciji 21 plivača za deset stotinki brži je bio Njemac Malte Braunswajge.

Tadića danas očekuju trke na 100 metara delfin i 400 metara slobodnim stilom.

Čestitamo mladim paraolimpijcima na sjajnim rezultatima!